Ana Sayfa / Genel / Tarlaların Kıyısındaki Gelincikler

Tarlaların Kıyısındaki Gelincikler

Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!
11

Tarlaların Kıyısındaki Gelincikler

Annemin renk versin diye şerbetlere kattığını hayal meyal hatırlıyorum. Ben dokunmalara kıyamazdım. Bu kadar güzellikle, bu denli kısa yaşam süresinin bir arada olmasını sorgulardım. Halbuki neye göre kısa? O yıllar, algının ne demek olduğunu bilmediğim, kesin doğrularım var zannettiğim yıllardı. Sorgulamalarım ve bir şekilde yönetilmeye itirazlarım başlayınca, gelincik de hayatımdaki yerini değiştirdi….. Bir keresinde Isparta’ya gidiyorum, yol kenarında bir gelincik tarlası gördüm. Ama öyle böyle değil, devasa bir tarla. Arada papatyalar, yabani başaklar da var. Biraz fotoğraflarını çektim, sonra içine oturdum, nedenini tam bilemiyorum azıcık ağladım, sonra yatmakla uzun oturmak arası bir pozisyon aldım. Ilık ve hafif bir rüzgar, sanki tüm tarla dans ediyor, sohbet ediyor, değişik bir ses çıkarıyorlar, fısıltı gibi. Morpheus’un benimle konuşma olasılığını düşündüm. Bunu belki de ağırlaşan göz kapaklarım nedeniyle düşünmüş olabilirim…… Morpheus, uyku tanrısı Hypnos’un üç bin çocuğundan birisi. Uyutmak istediği kişilere, gelincikten yapılmış taç hediye edermiş. Onun içindir ki Morpheus adına yapılmış tapınaklar gelinciklerle süslüymüş….. Çok, çok eskilerden, henüz içerik araştırmaları yapılmazken, gelinciğin içindeki sedasyon verici rhoeadic ve papaveric asitlerden bihaberken, aşk acısı çekenlere gelincik şerbeti içirilirmiş…. İçmek şart değil, solumakla ya da seyretmekle de uyku veriyor, denedim, başıma geldi. Ya da Morpheus öyle istedi….

Bir önceki makalemiz olan WordPress 4.7.2 Güncellemesi isimli yazımızda, WordPress 4.7.1 sürümünden WordPress 4.7.2 sürümüne güncelleme hakkında bilgi verilmektedir.

11
Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!

Hakkında MyLowe

Bu habere de bakabilirisiniz

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları Merhaba saygılı değer Ankaralılar sizlere açmış olduğumuz yeni sohbet ve chat sitemiz …

11 Yorumlar

 1. Bende sitenize katkıda bulunmak isterim. 🙂

 2. Ceyda Ersöz

  Gelincikleri bende severim ama bazen bende alerji yapıyor sanırım hapşurtuyor 🙂 Ama faydalı bir anlatım ve yazı. Elinize sağlık

 3. güzel anlamlı bir anı 🙂
  Hassastır,Naziktir,ilgi ister.. Hassas yapısı ile hassas insanlarla daha çok bağdaşır. Her birinin birbirinden uzak olduğunu görürüz.. Hüznün en çok yakıştığı çiçeklerdendir gelincik. Belki de bu yüzden kavuşamanın yürekte açtığı derin yarayı anlatan en manidar çiçektir gelincik..

 4. saolun başarılı bir yazı…

 5. Çok başarılı bir yazı teşekkürler.

 6. bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı

 7. Bende sitenize katkıda bulunmak isterim. 🙂

 8. Sohbet siteleri kategorisinde bence en güzel site burası. Elinize sağlık arkadaşlar.

 9. Selam paylaşımlar harbiden çok hoşuma gitti. saolun.

 10. Merhaba web siteniz gerçekten çok güzel. sosyal medyada yazıyı paylaştım.

 11. Merhaba web siteniz gerçekten çok güzel. sosyal medyada yazıyı paylaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla
sohbet odaları sohbet geveze.org ayva

Sohbet

Webmaster Forum Güncel Forum Forumlar Forum Sitesi webmaster forum Teknoloji Forum sohbet odaları bizimmekan Kadınlar Mekanı Sağlık Forum