Ana Sayfa / Genel / Kendimden Bir Kesit…

Kendimden Bir Kesit…

Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!
52

İçinde bulunduğum ruh halini, dolayısıyla da bunu oluşturmayı başardığım için kendimi değerli buluyorum. Bu değerli hissetme halimin, kibirle, bencillikle ilgisi yok. Yaşadığım coğrafya daha sorunsuz bir bölgede olsaydı, ben maddi sıkıntısı olmayan bir ailede gözlerimi dünyaya açsaydım, meslek edinmek için canımı dişime katmak zorunda kalmasaydım, karşı cinsten bu kadar çok zarar görmemiş olsaydım….

Yani şimdiye kadar başıma gelen olumsuzluklar olmasaydı, bu ruh halini duyumsamam imkansızdı. İmkansızdı çünkü, zıttını yaşamasaydım, şu andaki durumumu nasıl algılayabilirdim. Var olan her şey, tam zıttıyla var. Ben bu açıdan çok şanslıyım, belki tümü değil ama olumsuz sayılan bir çok halin içinde doğdum, büyüdüm, okudum, yaş aldım…

O durumda ne hissediliyor, nasıl hissediliyor biliyorum. Hiç alev olmadan insanın içi nasıl kavrulur, kurur, çoraklaşır hepsini yaşadım. Ruhun köleliğinin ne olduğunu, bizzat kendi ruhumu hapsederek deneyimledim. Buna şükür diyorum.

Şükür, şu andaki hissettiklerimi oluşturmayı, tam zıtlarıyla yaşayıp öğrendim. İyi ki bir eli yağda, bir eli balda barış ve refah dolu bir ülkede doğmadım. Şükür, dünyadaki ortalama kötülüğün kat kat fazlasına sahip insanlarla yaşadım. Bu durum beni aramaya, değişmeye, sohbet etmeye,sürekli öğrenmeye, çabalamaya açık kıldı.

Bu çaba esnasında çok acı vardı. Hatta defalarca vazgeçmeyi düşünecek kadar güçlü bir acı….Okuduğum bir kitapta rastladım. Kahraman diyordu ki ” Kollarım koparken o kadar canım yandı, o kadar üzüldüm ki, meğerse kanatlarım çıkıyormuş” İşte aynen böyle oldu, kollarım koptu, kanatlarım çıktı…..

Bir önceki makalemiz olan Tarlaların Kıyısındaki Gelincikler isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

52
Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!

Hakkında MyLowe

Bu habere de bakabilirisiniz

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları Merhaba saygılı değer Ankaralılar sizlere açmış olduğumuz yeni sohbet ve chat sitemiz …

6 Yorumlar

  1. Yazı çok hoşuma gitti ciddiyim..

  2. Tamamen tesadüfen, internet aracılığyla karşılaştığım güzel bir sohbet sitesi. Teşekkürler.

  3. Guzel bir yazi olmus emeklerinize saglik boyle yazilari her zaman bekleriz…

  4. daha da çok bilgilendirici yazılar istiyoruz…

  5. Guzel bir yazi olmus emeklerinize saglik boyle yazilari her zaman bekleriz…

  6. Büşra Acar

    Çok başarılı bir yazı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla
sohbet odaları sohbet geveze.org ayva

Sohbet

Webmaster Forum Güncel Forum Forumlar Forum Sitesi webmaster forum Teknoloji Forum sohbet odaları bizimmekan Kadınlar Mekanı Sağlık Forum