Ana Sayfa / Genel / Güvenli Sohbet
Eglence-ve-sohbet-odalari
Eglence-ve-sohbet-odalari

Güvenli Sohbet

Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!

Güvenli Sohbet

Güvenli Sohbet odalarında bilmeniz gereken bazı kurallar var. Bunları göz önünde bulundurarak iletişim kurmanız sizin için faydalı olacağından, bu kuralları sizlere makale yazarak ve detaylı bir şekilde açıklayarak yazmak istedik. Aşağıda detaylı bir açıklama ve anlatım mevcuttur. Keyifle okumanız dileğimizle diyor ve başlıyoruz.
– Yaş sınırı ( Bulunmamanız gereken yerlerde durmamanız gerekiyor )
Sohbet Odalarında yazışmak için 13 yaş üzerinde olmanız gerekmektedir. Küçüklere, ebeveynleri yada vasileri eşlik etmeli ve devamlı kontrol altında tutmalıdırlar. Site kuralları göz önünde bulundurulmalı ve kurallar dışına çıkıldığında siteden uzaklaştırılacağınız bilinmelidir. Chat odalarımızda kural ihlalinde bulunanların ip adresleri 7/24 kayıt altına alınır ve ilgili mercilere ( günlük ve anlık olarak kural ihlaline göre değişir )gönderilir.
– Dikkatli olunuz ( Sanaldaki dostlarda yabancıdır )
Sanal üzerinde yazıştığınız insanlar, ne söylerlerse söylesinler bu onları sizin için yabancı olmaktan çıkarmaz aynı şekilde onlar içinde bu kavram geçerlidir. Sanal arkadaşlar her zaman yabancı insanlardır.
– Özel bilgilerinizi paylaşmayın ( Örnek: nerede yaşadığınız , okulunuz , email adresiniz ,resim , telefon numarası , kredi kartı bilgileri )
Sanalda görüştüğünüz insanlarla iletişimi koparmamız bir bahaneye bakıyor.Bu yüzden hiç bir şekilde sanaldaki arkadaşlarınızla hiç bir şekilde bilgi paylaşımında bulunmayınız.Özellikle gerçek isim yerine her zaman sanalda bir nickname/rumuz kullanırız.
– Sanaldaki insanlarla buluşmayın/görüşmeyin
Sanaldaki insanlarla görüşmek çok tehlikeli olabilir.Özellikle anlık verilen kararlarla yapılan görüşmeler sorun yaratabilir.Eğer 18 yaş altı iseniz veliniz yada bir büyüğünüz ile görüşme alanına gidin.Bu görüşme alanının Halka açık /kamusal ve kalabalık olmasına dikkat edin.
– Webcam kullanımında dikkatli olun
Hiç bir zaman Webcam kullanarak kendinizi çıplak olarak mahrem yerlerinizi göstermeyiniz.Karşınızdaki kişi bu görüntülerinizi kayıt ( kayıt programları ile ) edip size karşı şantaj amaçlı kullanabilir yada sosyal medya / yetişkinlere yönelik içerik paylaşan sitelerde paylaşabilir.
– Şikayet edebilirsiniz.
Sizi rahatsız edenleri ( küfür/şantaj/bilgi çalınmaları ) adminlere/moderatörlere bildiriniz.

Bir önceki makalemiz olan Emoji nedir? ve Nasıl kullanılır? isimli konumuzu da okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaş & Destek ol!

Hakkında Sohbet

Bu habere de bakabilirisiniz

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Sohbet Odaları Merhaba saygılı değer Ankaralılar sizlere açmış olduğumuz yeni sohbet ve chat sitemiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla
sohbet odaları sohbet geveze.org ayva

Sohbet

Webmaster Forum Güncel Forum Forumlar Forum Sitesi webmaster forum Teknoloji Forum sohbet odaları bizimmekan Kadınlar Mekanı Sağlık Forum