PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mutluluk

Maltus
17.Haziran.2019, 20:23
<div id="post_message_311342"><blockquote class="postcontent restore ">Ailesi ve kendisini seven hiç kimsesi olmayan bir yetim kızla ilgili çok güzel bir masal vardır. Kendini çok ama çok üzgün ve yalnız hissettiği bir gün, çayırda yürürken, bir çalıya küçük bir kelebeğin takıldığını görür. Kendini kurtarmak için çabaladıkça, dikenler onun narin bedenini daha çok hırpalar. Küçük yetim kız dikkatle kelebeği kurtarır. Uçup gitmek yerine, kelebek güzel bir periye dönüşür. Kız gözlerine inanamaz. <br />Peri, kıza, &quot;Senin essiz iyi kalpli davranışın için, sana bir istek dileme hakki veriyorum.&quot;der.<br />Kız bir an düşünür, sonra &quot;Mutlu olmak istiyorum.&quot; der.<br />Peri &quot;Peki&quot; der, ona doğru eğilir ve kulağına fısıldar. Sonra da ortadan kaybolur.<br />Kız büyüdüğü sürece, ondan daha mesut kimse yoktur. Herkes ona mutluluğunun sırrını sorar. O ise gülümser ve &quot;Sırrım, küçük bir kızken iyi kalpli bir periyi dinlemiş olmamdır.&quot;der.<br />Yaşlanıp, ölüm döşeğine düştüğünde, komşuları etrafına toplanırlar. Sırrının da onunla beraber yitip gitmesinden korkmaktadırlar. &quot;Lütfen bize söyle&quot; diye yalvarırlar. &quot;İyi peri sana ne dedi?&quot;<br />Sevimli yaşlı kadın gülümser ve &quot;Bana söyle söyledi&quot; der:&quot;ne kadar güvende, ne kadar yaşlıya da genç, varlıklı ya da fukara olursa olsun herkesin sana ihtiyacı var&quot;