PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anne olmasaydım!!!

Maltus
17.Haziran.2019, 20:23
<div id="post_message_350722"><blockquote class="postcontent restore "><b> Ben ebeveyn olmasaydım eğer...<br />Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.<br />Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk kere bir alanda rekorumu kıramayacaktım<br />O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.<br />Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi<br />yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.<br />Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da<br />evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.<br />Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikizkardeşlerde olduğunu sanacaktım.<br />Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.<br />Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.<br />Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mesut edemeyecekti.<br />Büyüdüğünde arkadaşlarınla beraber partilerde Süper Ebeveyn olarak eğlenmeyi düş edemeyecektim.<br />Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.<br />Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.<br />Telaşsız sevişmenin hayalini kuramayacaktım.<br />Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.<br />Annesinden zorla ayırdılar diye &quot;Uçan Fil Dumbo!&quot; çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.<br />Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin<br />sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.<br />Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir tane oyuncak, düşer bir yerin kanar diye<br />ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.<br />Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.<br />38,5 radde ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.<br />Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak,<br />sen bir lokma daha çok yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım.<br />Sen olmasaydın eğer yaşamın karmaşıklığını unutup yine kolay yaşamayı öğrenemeyecektim.<br />Sen olmasaydın eğer ben asla &quot;anne&quot; olmayacaktım.<br />Bir çocuk doğduğu anda, bir ebeveyn doğarmış...<br />Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!<br /><br /></b>