PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : --->: Papatya Falinin Hikayesi

Maltus
17.Haziran.2019, 20:23
<div id="post_message_392294"><blockquote class="postcontent restore "><b><font color="#339966">Günlerden birgün küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış.Doğal içgüd ile derhal beslenmeye başlamış.Ne bulursa yemiş bir süre sonra yeterince büyüdüğünde kendine güvenli bir yer bulup bir koza örmeye başlamış.</font></b><br /><b><font color="#339966">Bu kozanın içinde geçirdiği uzun sürenin sonunda rengarek kanatlı bir kelebek olup çıkmış.</font></b><br /><font color="#339966"><b>Minik kelebek uçabiliyor olmanın verdiği mutlulukla uçmaya başlamış.Dağlar tepeler sşmış ormanın her yerini dolaşmış derken vadiye gelmiş.Rengarek çiçeklerin bulunduğu bir vadiye.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Etrafına şaşkın şaşkın bakarken vadinin öbür ucunda bir papatya görmüş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Bir anda afallamış ne düşüneceğini ne yapacağını bilememiş.Ne muhteşem bir çiçek diye geçirmiş içinden, zaman kaybetmeden yüzlerce renkli hoş kokulu çiçeğin üzerinden geçip doğruca papatyanın yanında almış soluğu.</b></font><br /><font color="#339966"><b>-Merhaba papatya,sizi uzaktan gördüm ve yanınıza gelmek istedim.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Nazlı papatya şöyle bir bakmış konuğuna</b></font><br /><font color="#339966"><b>-Merhaba demiş. Bende zaten yanlızlıktan sıkılmıştım zaten.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Ve konuşmaya başlamışlar.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Kelebek ona yaşam hikayesini nrede dünyaya geldiğini geçtiği ormanı tepeleri anlatmış.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatyada ona kendinden bahsetmiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Birbirlerinden gerçekten hoşlanmışlar.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Gece olunca birlikte yıldızları ve ateş böceklerinin danslarını seyretmişler. Gündüz olunca kelebek kanatları ile papatyayı güneşin yakıcı ışınlarından korumuş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Minik kelebek papatyayı çok sevmişti. O kadar çok sevmişti ki bir türlü onun yanından ayrılmamış, papatyanında onu sevip sevmediğini merak ediyormuş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Ama cesaret edipte bunu papatyaya söyleyememiş bir türlü, onu kırmaktan incitmekten kaybetmekten korkmuş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatyada kelebeği çok sevmiş, ama bir türlü oda sevgisini söyleyememiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Duygularının karşılığı olmayacağından bu yüzden kelebeği kaybedeceğinden korkmuş.Böylece</b></font><br /><font color="#339966"><b>iki sevgili yan yana ama sevgilerini paylaşmadan sürekli sohbet etmişler.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Böylece saatler saatleri kovalamış. Günler geçipte kelebek artık zamanı kalmadığını gücünün</b></font><br /><font color="#339966"><b>tükendiğini anlayınca papatyaya dönmüş ve &quot;üzgünüm ama senden ayrılmam gerekecek&quot;demiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatya buna bir mana verememiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>&quot;Neden&quot;demiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>&quot;Yoksa yanımda mutsızmusun?&quot;</b></font><br /><font color="#339966"><b>&quot;Hayır&quot; demiş kelebek</b></font><br /><font color="#339966"><b>&quot;Bilakis sen benim hayatıma mana kattın ama biz kelebeklerin ömrü sadece üç gündür. Ve</b></font><br /><font color="#339966"><b>bende ömrümü tamamladım. Artık kelebeklerin hiç ölmediği bir yere gitmeliyim.&quot;</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatya bu duruma çok üzülmüş. Ama yapacak birşey yokmuş zaten kelebek artık hiç gücünün</b></font><br /><font color="#339966"><b>kalmadığını, daha çok tutunamayacağını ayrım ettiğinde son bir gayretle papatyaya &quot;Seni Seviyorum&quot; </b></font><br /><font color="#339966"><b>diyebilmiş ancak.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatya donakalmış. Sadece &quot;bende&quot; diyebilmiş kelebeğin arkasından. Ardındanda gözyaşlarına </b></font><br /><font color="#339966"><b>boğulmuş içinden&quot;keşke onun da beni sevdiğini bilseydim,</b></font><br /><font color="#339966"><b>keşke ona sevdiğimi söyleyebilseydim.&quot; diye geçirmiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Papatya sevdiğinin onu sevdiğini bilmeden geçirdiği günlerin acısına dayanamamış.</b></font><br /><font color="#339966"><b>Bir süre sonra yaprakları önce solmuş, sonra da dökülmeye başlamış.Her düşen yaprakta papatya içinden &quot;seviyormuş&quot; diye geçirmiş.</b></font><br /><font color="#339966"><b>İşte o günden beri, bunu bilen aşıklar, sevgililerine sormadıklarını hep papatyalara sormuşlar.</b></font><br /> <br /><font color="#339966"><b>Seviyor mu? </b></font><br /> <br /><font color="#339966"><b>Sevmiyor mu? diye.....</b></font><br /> <br /><font color="#339966"><b>SEVDİĞİNİZE, SEVGİNİZİ SÖYLEMEKTE GEÇ KALMAYIN.......</b></font>