PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AŞK ve ÇILGINLIK

Maltus
17.Haziran.2019, 20:22
<div id="post_message_210308"><blockquote class="postcontent restore ">Uzun vakit önce dünya yaratılmadan , insanlar dünyaya ayak basmadan önce iyi ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez vaziyette dolanıyorlarmış . Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha çok canları sıkkın oturuyorken SAFLIK ortaya bir düşünce atmış &quot;Neden saklambaç oynamıyoruz ?&quot; ve hepsi bu fikri beğenmiş , derhal çılgın ÇILGINLIK bağırmış &quot;Ben ebe olmak istiyorum !&quot; ve başka hiç kimse ÇILGINLIK'ı arayacak kadar çıldırmadığı için ÇILGINLIK bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış . 1,2,3,...<br /><br />ÇILGINLIK saydıkça , İYİ HUYLAR'la KÖTÜ HUYLAR saklanacak yer aramışlar . ŞEFKAT Ay'ın boynuzuna asılmış , İHANET çöp yığınının içine girmiş , SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış , YALAN bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama gölün dibine saklanmış . TUTKU Dünya'nın merkezine gitmiş , PARA HIRSI bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış ve ÇILGINLIK saymaya devam etmiş , 79, 80, 81, 82, 83...<br /><br />AŞK dışında bütün İYİ ve KÖTÜ HUYLAR o ana kadar zaten saklanmış , AŞK kararsız olduğu gibi nereye saklanacağını da bilmiyormuş ... Bu bizi şaşırtmamalı , çünkü hepimiz aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz . ÇILGINLIK 95, 96, 97... ye gelmiş ve 100'e vardığı anda AŞK sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış . Ve ÇILGINLIK bağırmış &quot;Önüm , arkam , sağım , solum sobe , geliyorum&quot; .<br /><br />Arkasına döndüğünde ilk önce TEMBELLİK'i görmüş , o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş . Sonra ŞEFKAT'i Ay'ın boynuzunda görmüş , ve İHANET'i çöplerin arasında , SEVGİ'yi bulutların arasında , YALAN'ı gölün dibinde ve TUTKU'yu Dünya'nın merkezinde ... Hepsini birer birer bulmuş sadece biri hariç ! ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış , en son saklı kişiyi bulamamış , derken HASET ÇILGINLIK'ın kulağına fısıldamış :<br /><br />&quot;AŞK'ı bulamıyorsun çünkü o güllerin arasında saklanıyor &quot;<br /><br />ÇILGINLIK çatal şeklinde tahta bir değnek almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış , saplamış , saplamış ... Ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar ... Ve haykırıştan sonra , AŞK elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış . Parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş , gözlerinden . ÇILGINLIK , AŞK'ı bulmak için , heyecandan AŞK'ın gözlerini çatal değnek ile kör etmiş ... &quot;Ne yaptım ben ? Ne yaptım ben ?&quot; diye bağırmış &quot;Seni kör ettim , nasıl onarabilirim ?&quot; AŞK yanıt vermiş ; &quot;Gözlerimi art veremezsin ama benim için birşey yapmak istersen benim kılavuzum olabilirsin !&quot;<br /><br />VE O ZAMANDAN BERİ ÇILGINLIK HEP AŞKIN YANINDADIR!...