PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgi-Başarı-Zenginlik

Maltus
17.Haziran.2019, 20:22
<div id="post_message_210992"><blockquote class="postcontent restore "><font color="Magenta"><b>SEVGİ-BAŞARI-ZENGİNLİK<br /><br />Bir kadın evinden çıktı , evinin önünde beyaz, uzun sakalları olan 3 yaşlı adam gördü. Onlara :<br /><br />&quot;Sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız. Lütfen evime buyurun ve bir şeyler yiyin.&quot; dedi.<br />&quot;Kocanız evde mi?&quot;, diye sordular .<br />&quot;Hayır&quot;, dedi, kadın.&quot;Dışarıda.&quot;<br />&quot;O vakit giremeyiz&quot;, dediler.<br />Akşamleyin kocası eve geldiğinde kadın olanları ona anlattı.Kocası :<br /><br />&quot;Onlara eve geldiğimi söyle ve Onları eve çağrı et&quot;, dedi. Kadın dışarı çıktı ve yaşlı adamları çağrı etti.<br />&quot;Biz bir eve hep birlikte girmeyiz&quot;, dediler. Kadın:<br />&quot;Neden?&quot; dedi.<br />Yaşlı adamlardan biri yanıt verdi :<br />&quot;Onun adi 'Zenginliktir&quot;, dedi, arkadaşlarından birini göstererek. Ve bir diğerini<br />göstererek &quot;Onun da adi 'Başarı' dır, ve ben de 'Sevgiyim.&quot; Ve ekledi:&quot;şimdi eşinle konuş ve hangimizi evinize çağrı edeceğinize karar verin&quot;, dedi. Kadın eve<br />girdi ve olanları kocasına anlattı. Kocası çok sevindi.<br />&quot;Ne kadar harika&quot;, dedi. &quot;Zenginliği çağrı edelim, gelsin ve evimize zenginlikle<br />doldursun&quot;, dedi. Kadın:<br />&quot; Sebep başarıyı çağrı etmiyoruz? dedi.<br />O sırada onları dinlemekte olan kızları:<br />&quot;Sevgiyi çağrı etsek daha iyi olmaz mi?&quot;, diye sordu. &quot;O vakit evimiz sevgiyle dolar.&quot; Adam:<br />&quot;Bence kızımızın tavsiyesine uyalım&quot;, dedi.&quot;Dışarı çık ve Sevgiyi çağrı et, Sevgi bizim misafirimiz olsun&quot;, dedi.<br />Kadın dışarı çıktı ve Sevgiyi seçtiklerini söyledi ve Sevgiyi evlerine çağrı etti.Sevgi kalktı ve eve doğru yürümeye başladı. Diğer iki arkadaşı da kalktı ve onu takip ettiler. Kadın büyük bir şaşkınlıkla:<br />&quot;Ben sadece sevgiyi çağrı ettim, siz sebep geliyorsunuz?&quot; , diye sordu. Yaşlı adam yanıt verdi:<br /><br />&quot;Eğer siz Zenginlik veya Başarıyı çağrı etmiş olsaydınız, diğer ikimiz kalacaktık, ama siz beni [Sevgiyi] çağrı ettiğiniz için,<br />Ben nereye gidersem, Başarı ve zenginlik de benimle gelir.&quot;</b></font>