PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kavgayı Bitirecek 5 Mucize Cümle

MerliN
09.Haziran.2019, 00:31
<div id="post_message_4241158"><blockquote class="postcontent restore "><b><font size="3"><b><span style="font-family: Verdana"><font color="Red">&quot;Evet Haklısın&quot;</font><br /><br /><br /><br /><br /><font color="Black">Lütfen, samimiyetle bunu kabul edin ve arkasına “ama” kelimesini eklemeyin! Haklı olduğunuzu düşündüğünüz anda da bunu bir galibiyet sevincine dönüştürerek, taşkınlık yapmayın.</font><br /><br /><font color="Red"><br />Bunu Anlamadım ama Anlamak İstiyorum</font><br /><br /><font color="Black">Tartışırken, o anki öfkeyle partnerinizin söyledikleri mantıklı bile olsa, anlamamaktan geliriz. Oysa, bunu kabul edip, gerçekten anlamak için çaba sarf ettiğinizi görünce kavganın tansiyonu düşecek.</font><br /><br /><br /><font color="Red">Seninle Daha çok Vakit Geçirmek İstiyorum</font><br /><br /><br /><font color="Black">Bazen birbirine yeteri kadar vakit ayıramamak da çeşitli tartışmaların altında yatan sebep olabiliyor. Eğer aranızdaki gerginliğin sebebinin bu olduğunu düşünüyorsanız, kavga esnasında partnerinize bu tarz bir istek cümlesi söyleyebilirsiniz. Dikkat edin, cümle “dilek ve arzu” içersin, “suçlama” değil<br /></font><br /><br /><br /><font color="Red">&quot;Hayır&quot;</font><br /><br /><br /><br /><font color="Black">Bazı kavgaların sebebi, zamanında çok çok söylenen “evet”ler. İstemediğiniz halde, partnerinizden gelen her isteğe müspet yanıt verdiğinizde bir süre sonra sinir katsayınız artacaktır. Bu nedenle arada “hayır”ı kullanarak, partnerinize karşı içten içe öfke biriktirmeyin.<br /><br /></font><br /><br /><font color="Red">Hiç Birşey Söylememek</font><br /><br /><br /><br /><font color="Black">Öfkeniz başınızdan yukarı çıkarken sessiz kalmaya çalışmak çok basit değil. Ancak gerilimi tırmandırmak istemediğiniz anda, bunu uygulamak için kendinizi zorlamalısınız. Ama burada anahtar davranış, lakayıt ve o yokmuş gibi davranmak değil. Onu ilgiyle dinleyin, dinlediğinizi, anlamak istediğinizi gösterin ama yanıt vermeyin.<br /></font></span></b></font></b>