PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dönüş - Gönül Duranoğlu

Cleric
09.Haziran.2019, 00:27
<div id="post_message_4739005"><blockquote class="postcontent restore "><div style="text-align: center;"><b><div style="text-align: center;"><font size="4"><font color="RoyalBlue"><span style="font-family: Georgia"> <font size="5"><font color="Green">Dönüş - Gönül Duranoğlu<br /><br />DÖNÜŞ<br /><br />(özel'e)</font></font><br /><br />duydum art dönmüşsün sılana<br /><br />hasta ve çok yorgunmuş hepimize yeten yüreğin.<br /><br />biz seninle bir zamanlar elele dolaşırken<br /><br />gez göz arpacıkların menzilinde<br /><br />şimdi karanlık güneşleri yanında taşıyormuşsun.<br /><br />biz seninle aynı sılanın gurbetçileriydik<br /><br />bütün kapıları çalıp seni soruyorum<br /><br />falcıların yeşil su tasları dilsiz<br /><br />bir ses, bir soluk,ince kırılgan bir gülüş<br /><br />karanlığına karışmışlar bulamıyorum.<br /><br />sen alanların en güzel gözlü kızı<br /><br />kavgalarımızın kırmızı karanfili<br /><br />hepimizin en narini, en güçlüsü<br /><br />geçmişle geleceğin kesiştiği bir boşlukta<br /><br />bir sunak taşının hem kurbanı hem bekçisi<br /><br />sana biçilen karanlıkları artık taşıyamıyormuşsun<br /><br />ah bir bulabilsem seni<br /><br />uzatabilsek birbirimize ellerimizi<br /><br />yeniden yaşatabilir miyiz kırmızı karanfillerimizi.<br /><br /><font size="5"><font color="Green">Yazar : Gönül Duranoğlu </font></font></span></font></font></div></b></div>