PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suskunum Sana

Cleric
09.Haziran.2019, 00:27
<div id="post_message_3992165"><blockquote class="postcontent restore "><span style="font-family: Book Antiqua"><font size="3"><div style="text-align: center;">Hangi şiire başlasam suskunum sana<br />Dağ göğsünde bir kaya diliyle suskun<br />Güneşte kavrulan bir kum tanesi<br />Çatlayan dudaklarım oluyor her gece<br />Yağmura suskun yaşamaya suskun<br />Haykırabilsem<br />Belki bir ırmak köpürebilir sesimde<br />Silinebilir kuraklığın bütün izleri<br />Upuzun çöller vadileşebilir içimde<br /><br />Hangi güzelliği özlesem suskunum sana<br />Yürek boşluğunda bir of kadar suskun<br />Özlüyorum seni masmavi<br />Koşuyorum sana bembeyaz<br />Ve kahroluyorum bir anda kapkara<br />Ah oluyorum<br />Of oluyorum<br />Ve susuyorum<br />Oysa haykırabilsem<br />Işık yumağı bir pınar olur soluğum<br /><br />Hangi türküye uzansam suskunum sana<br />Ağıt ağıt, özlem özlem suskun<br />Tut ki vurulmuşum<br />Aşktan ve kandan bir damla olmuşum<br />Bir saçlarının rüzgarına<br />Bir de ağzının kıyılarına konmuşum<br />Hangi dalga silebilir beni senden<br />Hangi kasırga koparabilir<br />Ben saç tellerinde bir melodi olmuşum<br />Coşkuların her şahlanışında<br />Sana zerzele zerzele susmuşum<br />Ve sana susmaktan inan ki yorulmuşum<br /><br />Yeter olsun gözlerinde ışık fırtınası<br />Sözlerinde baskı yasası yeter<br />Hangi kavgayı özlesem suskunum sana<br />Zafer sabahlarında gece kadar<br />Bayram sabahlarında yas kadar suskun<br />Böyle güzelliklere de<br />Böyle suskunluklara da lanet olsun<br />Al bu suskunluğumu al artık<br />Al ki<br />Bütün gürültüler kahrolsun</div><br /><br /><div style="text-align: right;">Adnan Yücel</div></font></span>