PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Senin kadar ben de kaldım sevgili

Cleric
09.Haziran.2019, 00:26
<div id="post_message_3694942"><blockquote class="postcontent restore ">Hiçbir uyku tutmuyor gecemi...<br /> Gündüzün tamamında ise esrik bir uyuşukluk...<br /> Beni güneş tutuyor yıldızda kervan kırıcılığı<br /> Neye aldanmayacağımı şaşırdım<br /> Ömür bu kadar uzun mu?<br /> Elden düştükçe gözde değersiz<br /> Yarına sahip çıktıkça şimdide kayıtsız...<br /> İçtikçe yeminleri sıfatımda yalancılık...<br /> Ne vakit haykırsam hep suskun!<br /> Ne vakit sussam geciken bir sevdalı...<br /> Var gitme benden<br /> Bir şiir daha yazalım yaraya.<br /> Şairi zedelese de dizeler<br /> Kabuk olur acının üstüne.<br /> Geçmese bile &quot;denedik&quot; deriz ve şiirimiz olur içimizde!<br /> Belki de yön değiştirir yığınlarca umudun bir tanesi.<br /> Bana kanar beni kanayan yanlarının düşkünezen kelimeleri...<br /> Yüksek bir ihtimalin tavan arası olamazlığındayım.<br /> Çok sözlü monologlarımın sana soyunamayan kalkışındayım.<br /> Sana ölümsüzleşmenin noktadan sınıra en tazesindeyim...<br /> Kullanılmamış bir terin içindeki tuzunda ağzında gevelenen<br /> gerçeğin uyduruk talanındayım.<br /> Benden sonraya bırakılacak her iyinin karşısında her kötünün kötüğündeyim.<br /> Sen gidersin senden önceki yaşam ölür; senden sonraki hayatta ölümcül hatırlanma...<br /> Sen kalırsın kaldığınla kalamadan...<br /> Önce &quot;sanmalar&quot; yanılgılar arasındaki yerini aldı.<br /> Yargılar önyargılardan temyiz edildi.<br /> Suçlar da suçlular kadar aklandı.<br /> Şimdi'ye taşınan; zahmeti külfetli külfeti bedelsiz biz &quot;zaman&quot;dı.<br /> Nelerden arta kalan nelerin ardına kalan nelere dayanıp da<br /> neler de yitirilen zaman.<br /> Tebessüm kadar içli bakış kadar sarsıcı söz kadar manzum...<br /> Olan biten bir zamandı. Tasvirlerle izahı tek susuşla yetersiz!<br /> Oysa zamanın öncesi nice zamanları yağmaladı!<br /> Sığ idi; boğulmaya yetti. Derindi; bulunmayana yitti...Zamandı<br /> Var gitme.<br /> Öfkenin doruğunda bir yalnızlık demleriz.<br /> Sonra şiir kazırız içimizden kalabalıklara...<br /> Biz izimizi şiirle sürdük mesafelerimiz kentlerceyken.<br /> İznimiz de şiirden çıkar.<br /> Ya kalırsın yatağında su tutar bedenimi<br /> Ya da gidersin adın bir kez daha kahraman olur.<br /> Senin kadar ben de kaldım sevgili.<br /><br /> KAHRAMAN TAZEOĞLU