PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçimin tenhalaştığı saatler

Sinem
09.Haziran.2019, 00:25
<div id="post_message_4502129"><blockquote class="postcontent restore ">Suçlarım ağladı bu gece...<br />Dilim battı içime...<br />Geçmedi geçmiş... Geldi çattı yine...<br />Susamazdım...<br /><br /><br /><br /><br />Özrü kabul edilmiyor kimsesizliğimin...<br />Kimse kendini üstlenmiyor bu masalda...<br />Oyunu ben bozmadım halbuki yalnızca düş kurdum çocukça...<br /><br /><br />Yine de...<br /><br /><br />Affedin gözlerinden yaralanmış bu sızıyı...<br />Affedin geçmişime asılmış bu sizi...<br /><br /><br /><br />Kendi kalabalığından kaçan kentler gibiyim bu gece...<br />Zemheri bir yaşayış düşürmüşüm gözlerime...<br />Gerisini susuyorum...<br /><br /><br />Masallardan düşüyorum bu gece...<br />Bir martının gözlerinde üşüyorum...<br />Sonrası yok...<br />Biliyorum...<br /><br /><br /><br />İstasyonlar ıslaktır...<br />Kentler çamurlu..<br />Sesler soluktur biraz birazda yorgun...<br />Susmaksa çoğuldur...<br /><br /><br /><br />&quot;gitmek&quot; derse biri; içim kanar...<br /><br /><br /><br />Ve işte &quot;gitmek&quot; diyor ötelerden biri...<br />K/anıyorum...<br /><br /><br /><br />&quot;gitmek çoğaltmıyor hiç bir masalı&quot; diyorum... Susuyor...<br />&quot;kalmak ölümü yaşatmıyor&quot; diyorum... Gülümsüyor...<br />&quot;gitmeliyim&quot; diyorum... &quot;kalmalısın&quot; demiyor... !<br /><br /><br /><br />&quot;gitmek&quot; diyor biri...<br />&quot;gitmek; kalmanın en erdemli yoludur...&quot;<br /><br /><br /><br />İçim acıyor... !<br /><br /><br /><br /><br />Bir gün onunda değermiş yüzü düşlere...<br />Aynalarda ölüm...<br />Gülüşü kırılırmış gözbebeklerinde...<br />İşte o gün &quot;gitmek&quot; denen bitermiş...<br /><br /><br />Bir gün... Bir gün o güldüğünde ölüm şehri terk edermiş...<br />O güldüğünde masallar hep mesut sonla bitermiş...<br /><br /><br /><br />Gitmeliyim... Ağır yaralı ruhumu alıp yanıma ölüm tehlikesi olan düşlere iz sürmeliyim...<br />Gitmeliyim... Sol yanımdan başlayıp şehri terk etmeliyim...<br />Gitmeliyim... Yüzüme düşmeden gülüşün hüznümü yitirmeliyim...<br /><br /><br />İçimin sessizliğinde arındırıp gözlerimin derinliğini kuytu köşelere astım kimsesizliğimi...<br />Şehrin karanlığından başladım kendimi içmeye...<br /><br /><br />Bir tutam huzurdu belki ölüm...<br />Bir tutam sevinç...<br /><br /><br /><br />Adımı kininizle yıkadım... Aklar mı nefretiniz gülüşümü?<br /><br /><br />Hadi!<br />Bunca suskunluğunuzun üstüne suçlarınızı yükleyin gözlerime...<br /><br /><br />Hadi!<br />Suçsuzluğumu susturun yine...<br /><br /><br />Hadi!<br />Düşsüzlüğümü ağlatın her gece...<br /><br /><br />Alın buda elma şekerim... Alın buda gülüşüm... Alın buda masalım...<br /><br /><br />Hepsi diyeti gözlerinize bakmamın...<br />Hepsi bedeli böylesine susmamın...<br /><br /><br /><br />Kent soysuzuyum biliyorum...<br />Yine de...<br />Hiçbirinizden af dilemiyorum...<br />Varsınız...<br />Varsınız ve masalsınız...<br />Belki de en az bir masal kadar yalansınız...<br />Ve ben; böylesine yalanken bile seviyorum sizi !!!<br /><br /><br />Harabe gülüşlerim vardı masal diye okudunuz...<br />İlişmedim kimseye...<br />İçimde bir yangın vardı sığındım gözlerinize...<br />Hepsi bu...<br /><br /><br />Suçsa masalsızlığım kendim/sizliğim vebalse çoğulluğunuza bir &quot;sus&quot; daha dayayın şakağıma...<br /><br /><br /><br />Gözlerimi kapattığımda göremediğim her düşün katilisiniz siz...<br />Doğmayacak çocuklarımın yetimliği ölmeyecek gençliğimin ecelisiniz..<br />Kırgın değilim kimseye...<br />Kırgın olmasında kimse...<br />Kırılacak kadar var olmadım ki sizde...<br /><br /><br />Hazırım ödemeye hüznümün suçunu kati kirpiklerimin boşluğunu...<br />Sökün içimi benden bir &quot;siz&quot; damlar belki gözlerimden...<br /><br /><br /><br />Neyin bedeli bu?<br /><br /><br />Kirpiğimin suçunu gülüşümle ödüyorum...<br />Alınmayın sakın size değil bu ıslaklığım...<br />Kirpiklerime şiir düştü ondan böyleyim...<br />Çok geçmez geçer bu kimsesizliğim...<br />Vebalinizi alır bir masal üstümden...<br />Öder hakkınızı ölüm üzülmeyin...<br />Yazık ki kırgın değilim...<br />Yazık ki tekrar kendime biriktim...<br /><br /><br /><br />Bakmayın sitemime...<br />Bakmayın kinime...<br />Dedim ya...<br />Kırgın değilim size...<br />Sadece biriktim bir şiirin ilk harfinde...<br /><br /><br />Özrümün kabahatini affedin...<br />Kimsesizliğime verip yanılmışlığımı yangınımı beni azad edin sesinizden...<br />Ki ben sessizdim...<br />Sessizim...<br />Neden değdi kirpiğim gülüşünüze?<br /><br /><br /><br />İçimi yıkadım geldim işte...<br />Suçsuz değilim...<br />Suçlarım kaldı sizden arta...<br />Onu da çok görmeyin masalıma...