PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedirhan Gokce- Sokak Cocugu

RenkLi
08.Haziran.2019, 22:22
<div id="post_message_2899652"><blockquote class="postcontent restore "><b><i><font color="Blue"><div style="text-align: center;">sayfa no: yok<br />cilt no: yok<br />hane no: yok<br />ana adı?<br />ben sokak çocuğuyum abi<br />hani şu uçurtması asılı kalan çocuk varya,<br />bilyelerini rüyalarında unutan çocuk,<br />ve oyuncaklarını masal kahramanlarına kaptıran çocuk<br />o benim işte , o benim abi<br />sahi, bir annem olmalıydı değilmi?<br />ben dudaklarımda sokakları besteliyorum oysa<br />sahi abi, tadı nasıldı ebeveyn sütünün?<br />anneler nasıl okşar çocuklarını<br />anne kokusu nasıldır kimbilir?<br />ana ha?<br />bir ebeveyn çizebilirmisin benim için<br />karanlığın kar soğuğu parmak uçlarına bir anne<br />unutulmuş çocukların ürkek avuçlarına bir anne<br />ve yanına beni eklermisini abi?<br />tıpkı sulu boya resimlerdeki gibi<br />sımsıcak…<br />sahi abi, senin gözlerini kesmiyor değil mi<br />bir köprünün soğuk gergin ve karanlık bedeni …<br />sahi sen hiç seyrettin mi ay dedeyi bir köprünün altından?<br />üşüdün mü abi kayan bir yıldıza bakarken?<br />abi sen, abi sen? boşver…<br />gel boyat istersen ayakkabılarını<br />ben, aha şu ayakkabıların bağcıklarından asılıyırom yaşama<br />gel boyat ayakkabılarını<br />boyat da resmi çıksın<br />dostun, düşmanın tüm kaldırımlara<br />sayfa no: yok<br />cilt no: yok<br />hane no: yok<br />yokların varlığında tam göbek bağından yakalandın mı hiç yalnızlığa?<br />sahi bir de… bir de babam olmalıydı değil mi?<br />baba?<br />beni döveecek bir babam bile yok biliyor musun?<br />nasırlı ellerinde şefkat arayacağım bir insan<br />kim bilir bayramda neler alır babalar çocuklarına<br />unutmuşum !<br />bayramlarınızda vardı sizin öyle değil mi<br />arefeleriniz…<br />bayramlarda temize çekilen dostluklar vardı sonra<br />oysa ben kırık dökük ıslıklar ısmarlıyorum<br />güneşe ve mehtaba…<br />yankısız, bestelenmemiş ve bestelenmeyecek<br />serseri ıslıklar…<br />bir babam olsaydı belki yeterdi<br />çocuk olurdum eskisi gibi<br />şımarırdım öylesine<br />boşver abi, kimin neyine bayram<br />kimin neyine hediye, baba kimin neyine abi<br />sahi senin düşlerin vardır<br />söylesene, göremedğini rüyanın düşünü kurarmısın<br />ahmet, bir düş görmüş geçenlerde<br />yorgun ve geç gelen bir gecede<br />utanırken anlattı, anlatırken utandı<br />bir ip bağlamış gök kuşağına<br />'bak ana uçurtmamı gördün mü<br />ya uçurtmamın gölgesinde bilye oynayan çocukları?ahmetin düşü işte…<br />bana düşlerini kiralar mısın abi<br />bedava boyarım ayakkabılarını<br />bana düşlerini, düşlerini abi<br />boşver…<br />bak iyi parlayacak bu ayakkıbılar<br />en parlak ayakkabılarınla yürüyeceksin yaşama<br />sen düşünme, sokaklar düşünsün beni<br />gazete manşetleri, 3. sayfa haberleri düşünsün<br />isimsiz bir damla gözyaşı düşünsün<br />sen beni düşünme, düşünme be abi<br />nasıl olsa ben olmayan ayakkabılarımın sıcaklığıyla<br />basıyorum tüm kaldırımlara…<br />olmasa da annesi babası sokakların<br />sokak çocuğuyum işte<br />ben sokak çocuğuyum<br />kazanılmadan kaybedilmiş bir geleceğin herhangi bir yerinde<br />ben sokak çocuğuyum abi<br />hani şu uçurtması gökyüzünde asılı kalan<br />oyuncaklarını masal kahramanlarına çaldıran çocuk var ya<br />işte o benim<br />o benim abi</div></font></i></b><br />o benim….